Są szare i domagają się uwagi. Czym są? Twoimi komórkami w mózgu. Posłuchaj ich wołania, daj im pokarm, którego pragną – zagraj w gry logiczne, których całe mnóstwo znajdziesz w naszym serwisie.
Zanurz się w fascynujący świat pasjansa freecell, posiadającego mnóstwo odmian i wymagającego naprawdę sporej dawki skupienia i uwagi.
Gry karciane freecell to gry dla prawdziwych mistrzów! Układaj długie sekwensy i zostań Asem naszych gier karcianych freecell!
Freecell to całkiem fajna nazwa. Nie tylko oznacza “wolną komórkę”, czyli wolne miejsce do odkładania kart, ale również może skojarzyć się z komórką w mózgu potrzebującą zajęcia. A takową najlepiej zająć jakąś grą logiczną.
Gra freecell solitaire nada się do tego celu idealnie, tym bardziej, że jej zasady są w gruncie rzeczy bardzo proste – układamy karty we właściwej kolejności, ściągając je z kolumn.
Łatwość nauczenia się zasad freecell i – wbrew pozorom – szybkość rozgrywki czyni z gry pasjans freecell pozycję praktycznie idealną. Można w nią zagrać zawsze i o każdej porze, nawet podczas przerwy w pracy.
Historia pasjansa freecell również jest intrygująca. Jej pierwowzór, czyli gra Pasjans Microsoft Windows pojawił się już w 1990 roku, startując wraz z systemem Windows 3.0. Tak, tak, to już ponad 30 lat! Sam Freecell zaatakował z pasją nasze ekrany pięć lat później, będąc częścią systemu Windows 95.
Szybko zdobył popularność i stał się najczęściej wybieraną rozrywką z gier wbudowanych w Windowsa, razem z równie popularnym Saperem – którego odmiany możecie znaleźć w naszym serwisie.
To nie koniec interesujących faktów. Praktycznie każde rozdanie freecell dla windows da się rozwiązać. Jedynie tylko dwa z nich nie mają zakończenia. Inaczej mówiąc, trzeba mieć prawdziwe szczęście, żeby nie ukończyć któregoś z rozdań.
Za to pasjans Klondike jest już nieco trudniejszy, gdyż tam szansa na trafienie “pechowego rozdania” wynosi aż 20%.
Samych gier z serii Freecell jest mnóstwo, do ciekawszych odmian należą między innymi Freecell Green, czy chociażby Freecell 247, gdzie liczba kart jest znacznie większa, niż w klasycznej wersji. To czyni rozgrywkę trudniejszą, ale i ciekawszą.
Chcesz samemu spróbować, dlaczego ta gra karciana jest tak bardzo popularna? Proszę bardzo! U nas zagrasz za darmo, bez konieczności instalacji i co bardzo ważne – jeżeli znudzi Ci się jedna odmiana tego pasjansa, z łatwością znajdziesz kolejną.
Możesz także zagrać na komórce, czy tablecie, nasze darmowe gry pasjans freecell są przystosowane do każdego z tych urządzeń.
Na początek proponujemy Ci kilka świetnych tytułów.
Pierwszy z nich to King of Freecell. Gra oferuje humorystyczną grafikę, instrukcję przedstawiającą zasady rozgrywki oraz licznik ruchów, które wykonaliśmy. To klasyczna, ale bardzo sympatyczna wersja pasjansa.
Warto również docenić Microsoft Solitaire Collection. Tutaj mamy do wyboru aż pięć wersji pasjansa są to Freecell właśnie, Klondike, Pyramid, Tri Peaks, oraz Spider. Tą ostatnią odmianę pamiętają zapewne użytkownicy starszych systemów spod znaku Windows.
Po wyborze gry i krótkim tutorialu możemy już dorwać się do esencji, czyli do samej rozgrywki. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest “wysyłanie” gier na właściwe miejsce jednym kliknięciem, przez co nie musimy przesuwać ich myszką.
Na rozegranie czekają również sesje w Solitaire 13 in 1 Collection . Tu wita nas aż 13 odmian gry! Oczywiście jedną z nich jest darmowy pasjans freecell, jest to oryginalna wersja. Być może bez fajerwerków graficznych, ale tak samo wciągająca, jak inne jej odmiany.
Zasady gier pasjans freecell są bardzo proste. Z rozłożonych na stole kart układa się cztery stosy – zachowując zgodność koloru – od asa do króla.
Wspomniane karty w początkowej części gry ułożone są w kolumny, z których możemy zabierać po jednej karcie i odkładać na właściwy stos. Aby ułatwić sobie ułożenie pasjansa freecell, możemy także budować sekwensy na kolumnach, tutaj jednak zachowując odwrotną kolejność, czyli od króla począwszy, a kończąc na niższych kartach.
Sekwens to po prostu ciąg kart ułożonych według ich numeracji. Istnieją odmiany freecell game, gdzie kolory w stosach lub sekwensach – albo jednym i drugim – kładzie się naprzemiennie, jednakże klasyczna odmiana gry freecell wymaga zachowania “porządku”.
Zdecydowanie “freecell”. Ta druga nazwa, czyli “free cell”, również ma coś wspólnego z tym pasjansem, znaczy jednak “wolną komórkę”, czyli miejsce, gdzie możemy odłożyć chwilowo niepotrzebne nam karty. Takie wolne pola są cztery i bardzo ułatwiają rozgrywkę.
Freecell jak wygrać Żeby wygrać, czyli rozwiązać dane rozdanie gry karcianej freecell, wystarczy odrobina skupienia. Należy również przewidywać kilka posunięć do przodu – zupełnie jak w szachach, które również są grą logiczną – aby nie się nie zablokować. Egierki Freecell rozwiązania W zasadzie każde rozdanie pasjansa freecell da się rozwiązać. W Internecie istnieje nawet serwis, gdzie podane są one wszystkie. Ale najlepiej znaleźć je samemu. Podobnie, jak pewien 72-latek, który rozegrał aż 50 000 partii w tego pasjansa. Grał jedną – dwie godzinny dziennie, przez cztery lata. Szkoda, że nie znał serwisu Egierki.pl – tutaj, to dopiero miałby używanie! Egierki
Grał jedną – dwie godzinny dziennie, przez cztery lata. Szkoda, że nie znał serwisu Egierki.pl – tutaj, to dopiero miałby używanie!